logo [Převedený]

Kalendář akcí Světlo Slunce ZDE


Pár slov k historii Světlo Slunce.

Světlo Slunce – původní název byl centrum pro rozvoj fyzického a duchovního zdraví, které vzniklo v roce 2003 v Českém Krumlově. Ve svých 28 letech ho založila Michaela Sklářová, která tehdy vůbec netušila, jak moc se aktivity centra Světlo Slunce stanou vyhledávanými.

Název Světlo Slunce jí tehdy „přišel“ v meditaci a hlavní myšlenkou bylo vytvořit místo pro lidi bez ohledu na věk, barvu pleti, povolání nebo pohlaví a nabízet tam programy osobního rozvoje v oblasti alternativních přístupů nebo metod, vzdělávání apod. Tak jako světlo slunce svítí pro každého i myšlenkou centra Světlo Slunce bylo a stále je, nabízet programy všem lidem.

Centrum tehdy poprvé Michaela vytvořila v domě se svým bývalým manželem o velikosti cca 5 x 6 metrů. Po rozvodu pak vznikala další místa, které se postupně více a více zvětšovala.

V letech 2007-08 bylo centrum přesunuto přímo do centra města Český Krumlov- Vlašský dvůr, nádherného domu se svojí osobitou atmosférou. S kolegyní Lenkou v něm uskutečnily dvouletý, velmi úspěšný projet z EU Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky z Českého Krumlova a jeho okolí. Bohužel se majitel v létě roku 2008 rozhodl dům prodat, její kolegyně odešla do Prahy a Michaela tehdy byla před rozhodnutím, co dál.

P1020429

Díky šťastným „náhodám“ a okolnostem vytvořila další místo, kde je dodnes, a sice v Kostelní ulici, 2 minuty od centra města.

Česká Škola Čchi kung – Jóga MS, pravid.cvičení

Škola přírodní léčby a čchi-kung
Škola přírodní léčby a čchi-kung

Od roku 2007 začala  rovněž působit se svými aktivitami v Českých Budějovicích, kde je dodnes.

kurzy čchi-kung

kurzy čchi-kung

Následující rok začala Michaela aktivity směřovat do Prahy, konkrétně do Karlovky a centra Duhový svět v Pernerově ulici. V létě roku 2012 se rozhodla vytvořit nové místo s osobitou atmosférou a se stejným záměrem.  Vzniklo nové místo a nové centrum Světlo Slunce s pomocí blízkých lidí na Praze 8 v Křižíkově ulici,  které mělo navíc venkovní dvůr.

V září 2014 je Michaela předala nové majitelce, která v podobném duchu dále místo úspěšně rozvíjí  již pod novým názvem Studio LOONA, kde Michaela nadále působí jako lektorka svých aktivit.

Škola přírodní léčby a čchi-kung
Škola přírodní léčby a čchi-kung
Škola přírodní léčby a čchi-kung
Škola přírodní léčby a čchi-kung

Michaela se snaží vytvářet svobodnou komunitu lidí Světlo Slunce, kteří mají zájem o svůj osobní rozvoj, vědomý a zdravý život. Od roku 2003 její kurzy i kurzy dalších lektorů navštívili stovky lidí nejen z Česka.

Od ledna 2015 Michaela připravuje školení nových lektorů v oblasti čchi-kung s možností využití této značky ve svých mestěch.

Chcete- li se  stát součástí komunity lidí se zájmem pečovat o své zdraví, pak sledujte stránky Světlo Slunce, kde v kalendáři akcí můžete najít zajímavé programy. Více zde

Česká škola čchi kung - jóga MSNa setkání s Vámi se těší Michaela Sklářová!