Tao čchi-kung pro ženy

Pěkný  den Michaelo, ve středu jsem byla na ČCHI-KUNGu pro ženy a cítila jsem, že jsem se opět ocitla (jistě ne náhodou) na správném místě:-) Našla jsem přesně co, co poslední dobou potřebuju, tak nějak mi to celé zapadá do mého současného rozpoložení. Chtěla bych se přihlásit na  navazující kurz od 4/3… Jana Š.


 

Ohlasy z dovolené 2014

Milá Míšo, 

Je velmi těžké slovy vyjádřit, jak úžasné a silné prožitky mám ze sedmi dnů, které jsme spolu strávily na Capo Vaticano. Chvílemi mám pocit, jako by se mi život obrátil vzhůru nohama, síla zážitků a setkání s báječnými lidičkami je nepopsatelná. O to silnější mé prožitky jsou, oč vše více spontánní a neplánované v Kalábrii bylo. Moc ti, Míšo, děkuji za to, jak jsi nás nechala krásně plynout v čase a místě. Děkuji za tvou masáž, za cvičení, za úsměv, za tvůj pohled na život. S úctou a láskou, Iva


 

E-mail klienta (asi 50 let),  s léčbou rakoviny v čase chemoterapie, po prvním individuálním sezení 

Teda, ty mně dáváš, znám tě chvíli, vidíš do mě lépe, než já vidím sám do sebe, dokážeš mi přivézt do stavu, že brečím a tvá zpráva rovněž, je to hezké, krásné a zároveň zničující, (úsměv), jeden by se do tebe normálně zamiloval.(znova úsměv) důvěřuji ti a zároveň najednou důvěřuji i sám sobě, odněkud získávám silu a energii, až se nepoznávám. Zkráceně, protože těch pocitů je strašně moc a přirovnal bych je k vyznávání lásky, spokojenosti, radosti a síly bojovat a nelitovat se, což jsem při analyzování a rekapitulaci svého života a jeho neúspěchu, pěkně dokázal, přitom já trouba bych se měl spíše chválit. Každopádně moc, moc děkuji za to co se mnou děláš, otevřel bych ti srdce, což také činím, protože ti šíleně věřím a sám sobě také, děkuji a posílám pozdrav z nemocnice Pod Pleší, kde mi pomáhá skvělý personál a těším se na setkání s tebou a další spolupráci. M. Š.


 

Víkendový kurz Tao čchi-kung a harmonie pro ženy (květen 2015)

Ahoj Míšo, chtěla jsem velice poděkovat za krásný den, co jsme spolu prožily v neděli 17.5. u Irenky na Rudolfově. Až teď jsem se dostala k emailu, a děkuji za další info. Bylo nám s tebou báječně. Přijela jsem domu plné energie a nadšení. Obdivuji tě, tvoji vůli a tvoji cestu kterou jsi ušla a kterou kráčíš dál za svými sny. Tvůj hlas a tvoje meditace, to bylo opravdu pohlazení. Tvůj obrovský klid v duši, bych potřebovala v tom mém kolotoči a v tomto bláznivém světě. Budu na tom pracovat, můj cíl je zklidnit tělo a mysl, netrápit se zbytečnostmi.


 

Víkendový kurz Základy čchi-kung a Osm kusů brokátů (květen 2015)

Ahoj, tak dávám první zpětnou vazbu: říkala jsem si, že nebudu naštvaná, když bude doma nepořádek, a nebyla.
Zjistila jsem, že jsem v kyčlích rozhýbaná a opravdu jsem cítila víc energie než obvykle. A jako třešničku na dortu jsem cítila, že chci sex! Což u mě nebývá v podstatě nikdy. A orgasmus byl delší než jindy. Takže, funguje to, děkuju a věřím (musím pozitivně), že budu cvičit, aby to dál fungovalo. M. M.


 

Ohlasy mladé maminky: 

Ahoj.  Ráno vstávám s čchi-kungem a přemýšlím, že vstanu dřív a napíšu Ti, ale místo toho jdu nejdřív cvičit housenku a 8 kusů brokátu po krátké meditaci. Ráno jsem přemýšlela, jaký by mohl být „reklamní“ název pro čchi-kung a napadlo mě: Cvičení, které vám energii nesebere, ale dodá – protože to je přesně to, co mě na tom zajímá. Dlouho jsem necvičila proto, že jsem neměla energii a představa jakéhokoli cvičení ve mě vyvolávalo představu výdeje energie. Ale tohle je přesně naopak, člověk cvičí a energii dostane! To je skvělý obchod!  Cítím se jak zdrogovaná. Přemýšlela jsem, k čemu to přirovnat, cítila jsem se takhle v porodnici, myslela jsem si, že je to tím, že do mě cpou oblbováky (cpali), ale později už necpali a souviselo to s kojením, tělo vylučovalo nějaké látky podobné drogám. Tak tohle cvičení funguje podobně…Poslouchala jsem Tvůj rozhovor z rádia…Mě to nadchlo celé, jak jsi povídala, i ta roční škola… Chvála, chvála, chvála, věřím, že to konečně pochopím a pak už budu cvičit a cvičit a bude to skvělý :-). Měj se moc krásně, děláš moc záslužnou práci pro ostatní a já Ti děkuji, že jsi tu pro nás – pro lidi, jako jsem já a ostatní, co byli na kurzu. Zase se na Tebe těším, ať už virtuálně nebo osobně, pokud na DVD cvičíš Ty (předpokládám, že jo), tak už Tě snad uvidím dnes večer, kdy si s Tebou zacvičím Martina P.S.: Snad nevypadám jako blázen, když to píšu, ale fakt jsem nadšená, a to bych před kurzem vůbec neřekla.


 

Individuální konstelace leden 2015

Musím Vám říct, že Vaše rodinné konstelace, které jsem pod Vaším vedením absolvovala 16.1., mi přinesly více než konzultace s psychologem. Sice jsem to „rozdýchávala“ celý víkend, ale všechno do sebe zapadá.
Hlavně je mi jasné, že pokud nechci, aby mě moje problémy položily, musím ve vlastním zájmu navazovat na to, co jsem během konstelací procítila a částečně pochopila. Nevím, jestli to tak mělo být, spoustu věcí jsem nepobrala rozumově, ale emocionálně. Nějak to teď ve mně je nasměrované a zakódované – asi v tom podvědomí. Srdečně Vás zdravím H. V.


 

Vaše ohlasy z dovolené Magická Kalábrie 2014

Milá Míšo,

jsem na tom stejně, stále se nedokážu úplně vrátit a chybíte mi všechny ženy moc a moc. Je velmi těžké slovy vyjádřit, jak úžasné a silné prožitky mám ze sedmi dnů, které jsme spolu strávily na Capo Vaticano. Chvílemi mám pocit, jako by se mi život obrátil vzhůru nohama, síla zážitků a setkání s báječnými lidičkami je nepopsatelná… A vlastně si uvědomuji, že se v mnoha věcech ani vracet nechci, ale kam se vrátit chci, tak to je magická Kalábrie, milé moje ženy. To místo je prostě kouzelné. Vím, že jsme moc prosily o cestu na Bali, ale nějak podvědomě cítím, že vrátit se potřetí na jih Itálie bude opět krásně fajn…  O to silnější mé prožitky jsou, oč vše více spontánní a neplánované v Kalábrii bylo. Moc ti, Míšo, děkuji za to, jak jsi nás nechala krásně plynout v čase a místě. Děkuji za tvou masáž, za cvičení, za úsměv, za tvůj pohled na život…

Nemám žádné náměty a návrhy na změnu, mám jen prosbu. I příště si to takhle krásně užijme… S úctou a láskou, Iva

————

Milá Michalko,

zatím nejsem schopná nic moc napsat. Myslím, že to nelze slovně ani popsat. Byla to 100% nádhera a hodně nás to všechny obohatilo. Také jsme si ukázaly, co se v nás skrývá a možná překvapily samy sebe, kdo vlastně jsme a čeho jsem schopné. Jen překonat strachy, ostych, nebát se, odvázat a užít si to. Capo Vaticano je nádherné místo plné úžasné energie, která tě dokáže uklidit a zároveň v tobě vyburcovat akci. Je to přesně vyvážená směs toho, co v našem životě potřebujeme. Kde jinde si požádat o splnění našeho záměru, než tam? Krásný večer A.


 

Pobyt Ticho v nás, České žleby, říjen 2014

Ahoj Míšo,
chci Ti ještě jednou poděkovat za víkend, udělal mi opravdu velikou radost, cítím se krásně, moc mi to sedlo. Děkuji Ti za to, jaká jsi. Obdivuji, co všechno ses naučila, jaký široký záběr máš a jak to hlavně dokážeš předat ostatním. To je velká věc. To, co děláš, vnímám jako obrovský přínos… Děkuji Pavel K.


 

Kurz Osm kusů brokátů, listopad 2014

Dobrý večer Míšo,

…jinak každý den cvičím a je mi dobře, těším se na další cvičení. A ještě něco – tvoje CD je užasné a musím potvrdit, co říkaly kolegyně na kurzu – dobře se při něm usíná.  Měj se hezky Ivana


 

Kurz taichi čchi-kung pro začátečníky, říjen 2014

Milá Mišo, dnešní cvičení byl opravdu zážitek, proto jsem se rozhodla pro tento kurz i pro meditačni večer s hudbou. Moc mě mrzí , že nemohu na víkendový kurz, slíbila jsem hlídání vnoučete, ale to je také činnost, která mě naplňuje….

S pozdravem Ivana


 

ročník 2013-14, závěr studia

 • Díky Míše a její škole jsem měla tu možnost blíže se seznámit s tak úžasným cvičením, jakým je čchi-kung. Dlouhodobě jsem hledala něco, co mi dodá vitalitu, energii, zlepšení psychické pohody a celkového pocitu zdraví. A právě v čchi-kungu jsem vše našla, proto se stal součástí mého životního stylu a já věřím, že již napořád. Děkuji. Marie (studentka ročníku 2013-14)
 • Milá  Míšo, dorazila jsem domů plná zážitků, hlubokého duševního klidu a radosti. Víkend s Tebou neměl chybu. Nechtělo se nám odjíždět do reality jakoby z jiné dimenze lidských citů, vztahů …. Ještě jsem Ti chtěla poděkovat za nové zkušenosti s prací s energii. …Uvědoměla jsem si, že díky Tobě jsem vkročila do další etapy svého života a šedesátku začala s energií, bez bolestí a s nádherným pocitem vnitřního klidu a harmonie. Je mi nádherně. S láskou Zdenka (studentka ročníku 2013-14, závěrečný pobyt v přírodě)
 • Víkend v lesních lázních… byl jedním slovem úžasný. A jen těžko lze vyjádřit, jak blahodárně zapůsobil na mé fyzické, duchovní i emoční tělo. Moc chválím Míšu za celý scénář tohoto pobytu. Krásně intuitivně zvolené činnosti – zrcadlení, tanec, meditační chůze i cvičení čchi-kung se vším, co k němu patří, v překrásné přírodě a se skvělou partou lidí. Splnilo to účel – odpočinula jsem si, nečerpala nové síly….“ Andrea Alexandra (studentka 2. ročníku)

 

Pobyt Ticho v nás, 28. 2.- 2. 3. 2014

 • Když jsem psala,že se cítím nadpozemsky,slyšela jsem Tě říkat:“Ať nezakopneš“= moje pocity po včerejšku… Téměř 2 roky cvičím s Míšou čchi-kung, což mi přináší postupné uzdravování těla, mysli, vitalitu a otevření se duchovnu. Jsem důkazem toho, že téměř v 60 letech a při velkém pracovním vytížení může člověk začít žít podle svých představ a s chutí poznávat a realizovat se s pomocí nadaného učitele. Tento víkend jsem s ní byla na semináři TICHO V NÁS v krásné přírodě Šumavy. Cítím se nadpozemsky, odpočinutě, každá buňka mého těla dostala výživu kyslíkem a energíí. Nová zkušenost, nové informace, nový pohled do svého nitra. Michaela se stále zdokonaluje a je učitelem velkého formátu. Doufám, že vytrvá, než bude slavná a uznávaná. Je asi těžké se v přemíře nabídek podobných aktivit a mezi „velkými hráči“ prosadit. Věřím a přeji Vám, že ji také objevíte. Zdenka  3. březen 2014

 

ročník 2013-14

 • Ač to vypadalo nevinně: cvičení pro zdravá záda a mysl,… Setkání s Míšou se pro mě stalo důležitým mezníkem v životě. Nabídla mi jiný úhel pohledu na sebe /tělo i duši/, přírodu a vesmír /pro mě Boha/. Nabídla mi pohled za „roh“a otevřela mi cestu, kam chci kráčet. Nabídla mi nové znalosti v mém oboru zdravotníka /celostní přístup k člověku, informace o energetickém těle, jiných možnostech prevence i léčby/. .. Zdenka 12. 2. 2014
 • Milá Míšo, děkuju za všechno, čím jsi mě prozatím inspirovala, škola mě moc bavila, čchi-kung mě naučil, že když chci udělat něco pro své tělo, nemusím nutně dřít, až ze mně pot stříká. Že při něm léčím tělo i duši a že disciplína a opakování je nutné, když chci vidět výsledek. Snažím se opravdu cvičit každý den a těším se na to…. Koncept studia  mi vyhovoval. Tvůj učební  přístup už je vypilovaný. Inspiruješ svým životem. Jinak mě nadchnul Vláďa, moudrostí, schopností zprostředkovat hloubku východní filozofie i naprostým nováčkům, tím, že žije, co učí.  studentka Kateřina K. 12. 8. 2013 
 • Ahoj Míšo, za vše ti děkuji, za tvé vedení, přístup, ochutnávku, trpělivost, sdílení, naslouchání, ale i zrcadla, která mě dáváš a tím posouváš. Zůstan tím, kým jsi. Objímám a těším se  opět na chvíle sdílení, tvoření, inspiraci,… studentka paní Irena

 

Škola přírodní léčby Č. Krumlov 2012-13

 • Ahoj Míšo, ráda bych se podělila o mé pocity ze studia „Školy přírodní léčby“. Jsem studentem prvního ročníku a to naprosto nadšeným studentem. Dva dny, které vždy jednou za měsíc mohu strávit se spolužáky (báječnými lidmi) a přednášejícími, jsou pro mě vždy balzámem pro duši i tělo. Pocit, který mám v pátek odpoledne, kdy usedneme do pomyslných lavic, je tak osvobozující. Přináší mi celkové zklidnění, zpomalení a pohlazení, které nám všem tolik chybí. Již dva roky se snažím na sobě pracovat, snažím se poznat svoje tělo i to, co se v něm odehrává, poznat sebe sama a začít žít svůj život. Nemohla jsem si vybrat líp, než začít u Tebe Míšo studovat. Pomalu se mi daří uspořádat si vztahy s nejbližšími, vztah ke mně samotné, otevřela jsem srdce a kolem mě se začali objevovat úplně jiní lidé. Poznávám postupně, z jakého důvodu se mi dějí určité věci, vidím souvislosti.  Cvičení čchi-kung je překrásná záležitost. Těším se na každé setkání s Tebou, tedy když zrovna nezkoušíš….Ivana, daňový poradce, Český Krumlov
 • Ahoj Míšo! Jsem moc ráda,že jsem se do Tvé školy, prostřednictvím kamarádky Ivky, dostala. Sama jsem to nevěděla a vůbec, netušila jsem, že škola vůbec takhle funguje. Takže to pro mně je znovuobjevení něčeho, o co se sama zajímám. Hodiny feng shuej, které máme s Irenkou, mě moc baví. Cvičení čchi-kungu, Míšo, je pro mně pohlazení po duši a protažení těla velmi příjemným způsobem! No, doposud jsem čchi-kung neznala, jen jsem tušila…ale je to cvičení pro každého, kdo se nebojí se k sobě samému přiblížit…mohu jen doporučit..A ještě jeden zážitek nakonec…meditace s Tebou, Michalko, byla tak neuvěřitelná, tak skutečná…slova ji nepopíší, jen snad, že to byla má nejsilnější meditace co jsem zatím poznala a to hlavně díky tvému vedení. Takže díky moc a taky díky za fajn lidi, které jsem v Tvé škole mohla potkat a poznat blíž…ahoj IVA K. / Český Krumlov
 • Škola Míši Sklářové mi nabízí témata, která mne vždy zajímala a která přínášejí mé duši uspokojení a určitě přispívají k celkovému pocitu harmonie a vědomí souvislostí o sobě samé, ale i o světě, ve kterém žiji. Během přednášek si často říkám – tohle by se mělo učit na školách, to by měly vědět naše děti, to jsou přece věci, které potřebujeme pro náš život nejvíce! Pro naši vnitřní svobodu a spokojenost, pro naše každodenní rozhodování! Cvičení je bezvadné, člověka uzemní a současně povznese. Míša je skvělá učitelka, velmi otevřená a současně důsledná v tom, abychom si odnesli do svých životů nové poznání, novou zkušenost. A taky se ve škole potkávám s lidmi podobné krevní skupiny, často si toho nemusíme moc říkat, ale je nám spolu dobře, vzájemně si nasloucháme a učíme se, stávají se z nás přátelé. I když mám někdy pocit, že nestíhám, že si na školu musím vybojovat čas, je to nakonec moc fajn, když tam jsem a všechny jiné tzv. „povinnosti“, kterými jsem v životě svázána, najednou ztrácí svoji důležitost a já jsem vděčná za získaný nadhled a objev, který mne vyvede ze stereotypů.
  Srdečně všechny zvu a zdravím. Jindra, České Budějovice, úřednice VS
  (Toto není placená reklama pro Míšu, ale mám ji moc ráda a vděčím za mnohé!)

 

kurzy cchi-kung

Ahoj Míšo,  Chtěl bych ti moc poděkovat za včerejší večer,  bylo to poučný a intenzivní. Nečekal jsem nic a dostal mnoho. Po závěrečné meditaci jsem v duchu prosil, abych tam mohl zůstat sedět navždy.:-) Tak hluboko jsem se v meditaci ještě nedostal, přitom trvala jen chvilku! Ješte jednou děkuji.  Dan B., Česke Budějovice, únor 2013


 

Pobyt s čchi-kung a školou přírodní léčby – penzion Kostřeta, 5.-8. květen 2012

 • Poděkování všem …Zdravím všechny účastníky! Chtěl bych ještě jednou Vám všem touto formou poděkovat za úžasný prodloužený víkend v tak krásném prostředí, který jsme spolu strávili. Největší díky samozejmě patří Míše za celou organizaci, ale k celkové příjemné atmosféře přispěli všichni dohromady. Doufám, že se naskytne ještě nejedna příležtost si takovou akci zopakovat. Mějte se krásně… Vašek
 • Ahoj Míšo, ještě jednou moc děkuji za krásný víkend. I když ten náš příjezd byl pozdní to mi dost vadilo, ale pak když jsem si to odpustila, tak jsem si to moc užila. Byl to opravdu zážitek a šel pěkně hluboko 🙂 … no pravda je, že se mi dneska moc pracovat nechce. Takže moc a moc děkuju. Bylo to nádherný.  Krásný sluníčkový den Mirka

 

Škola přírodní léčby  2011/ 2012, 1. ročník

Prostřednictvím přednášek z TCM více než dříve vnímám své tělo v souvislostech a propojenosti, jak orgánové, tak s okolím. Rovněž se díky tomuto snažím o větší souznění a sladění s přírodou. Výborné byly praktické ukázky masáže a akupunktury, ale celkově všechny přednášky velmi zajímavé, dovedly mne k četbě Základy TCM, což mi poskytuje ještě větší pochopení této oblasti. Kurz mi také přinesl, že více než dříve přemýšlím nad svým jednáním k sobě samému i k druhým lidem. Větší míru osobní zodpovědnosti. To mi pomáhá si vyjasňovat i své postoje k určitým věcem, osobního i neosobního charakteru. Snažím se vnímat své okolí citlivěji a v ještě širších souvislostech než v minulosti, což považuji za velmi důležité. Celkově kladu větší důraz na porozumění lidem, jejich chování, postojům a více přemýšlím o oblastech, kde je potřebná pomoc ať už materiální nebo duševní, tj. kde já osobně a čím mohu pomoci. Ing. Tomáš


 

Léčivá síla čaker 19. 6. 2010

 • Dobrý den, paní Míšo. Nejdříve mi dovolte poděkovat vám a vašim spolupracovníkům za krásně připravené programy. Absolvuji u vás všechny čakry pod vedením paní Bílkové a musím přiznat, je to skutečný zážitek a pohlazení dušičky. Děkuji vám všem! Přeji krásné sluníčkem prozářené dny. S pozdravem Olga K.

 

Prožitkový cyklus Zrcadla  

 • Ahoj Míšo:) využívám tvé nabídky na zodpovězení případných otázek po semináři. Ráda bych tě opět objala a znovu ti poděkovala. Cením si toho, jak krásně jsi to měla vše připravené a ani jedno místo nebylo hluché a nevyužité. Moc se mi to líbilo… Přeji ti krásné dny a objímám. J. I. D.