poznejte tajemství čínských mistrů

Čchi-kung
Čchi-kung

Nabízíme vlastní autorský koncept pod názvem Živý čchi kung, škola přírodní léčby s akreditací MŠMT, který je jediný svého druhu v celé ČR!

Čchi-kung (qigong) nabízí:

  • vnitřní klid a dobré zdraví
  • dlouhý vyrovnaný život
  • pozitivní postoj k životu
  • lepší vztahy k lidem a přírodě
  • rovnováhu emocí
  • prevenci proti stresu a vyčerpání

Yocelin Institut věnuje zvláštní pozornost nejen fyzickým cvičením, ale také duchovnímu vývoji jednotlivců a jejich rozvoji, těla i mysli zároveň.

Čchi-kung kultivuje tělo i mysl

Čchi-kung je čínská metoda zdraví a dlouhověkosti, stará více jak 6 000 let, kterou v dnešní době můžeme využít k vlastnímu rozvoji a sebe-léčení.

Význam slova qigong (čchi-kung)  se skládá ze dvou čínských slov Qi  (čchi) a Gong (kung). Qi znamená „životní vesmírná síla“, která je obsažena ve všem i v nás, a gong „práce, kultivace nebo cvičení“. V překladu to tedy znamená něco jako „ten kdo kultivuje a umí zacházet s vesmírnou sílou“. To se děje prostřednictvím spojení člověka s pozitivními energiemi přírody a vesmíru.

Čchi-kung nabízí jednoduché však velmi účinné postupy, které propojují a harmonizují tělo a mysl zároveň. V každodenním životě tak čchi-kung může pomoci, díky pomalým pohybům a meditativním formám cvičení, najít vnitřní klid a harmonii.

Cvičíme-li čchi-kung (qigong), zcela přirozeně se spojujeme s léčivými energiemi přírody, Země a Vesmíru, které nás léčí, rozvíjí intuici a navrací k vnitřní moudrosti.

Protože čchi-kung (qigong) působí současně jak na fyzické, duševní, tak i duchovní úrovni, je považován za starou léčebnou metodu s celostním přístupem.

Existuje několik stovek, možná tisíců metod čchi-kung (qigong), např.: čchi-kung pro zdraví, sportovní, meditativní nebo duchovní. Jeho výhodou je, že jej lze začít praktikovat kdekoliv a kdykoliv, téměř v každém věku.