Nová dimenze odpočinku

Díky rychlému rozvoji vědy a techniky a celkově konzumnímu zaměření celé společnosti se lidé západního světa více a více obrací k alternativním způsobům léčení. Mezi ně patří i čínská umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kung (qi-gong) někdy označovaná jako čínská jóga. Lidé se na vlastní kůži přesvědčují „o zázračné pověsti“ těchto orientálních umění a zájem o ně neskutečně vzrůstá.

Podle mnoha dokumentů, žádná z mnoha kultur nestudovala tak hluboce oběh lidské čchi (energie) jako Číňané, podle nichž je právě lidská čchi zdrojem života a činnosti celého těla. Zkoumali rovnováhu mezi silami jin a jang po několik tisíciletí v souladu s přírodními cykly a svými zkušenostmi tak přispěl  k velkému rozvoji poznání člověka jako lidské bytosti.

Díky rychlému tempu naší společnosti jsou lidé často uvrženi do negativity, různých typů závislostí, nebo psychických problémů. Vlivem těchto okolností pak bohužel ztrácí partnerské vztahy, rodiny či zaměstnání. Těžko hledají pracovní uplatnění a získávají vnitřní stabilitu.

Všeobecně by jim mohla pomoci tato pohybová umění, která lidé např. v Číně praktikují do nejvyššího věku přímo v přírodě. Tato cvičení přispívají k udržení vnitřní rovnováhy, stability a  skutečného duševního klidu.

Čínská cvičení čchi-kung se v dnešní době stávají uznávanými a akceptovatelnými metodami nejen u západních lékařů, ale i v celé moderní společnosti. Přiznávají, že jednou z možností jak preventivně čelit stresu a rychlému tempu dnešní doby je cíleně odpočívat a nabídnout tělu i duši „fyzickou a duševní potravu“ např. v podobě léčivých pobytů, které uvedou tělo i mysl opět do stavu rovnováhy a harmonie.

Hluboce propracovaná relaxační cvičení čchi-kung pomohou zlepšit vaše zdraví, zpomalí procesy stárnutí, zbaví vás stresu a napětí!

Nabídka vzdělávacích, rozvojových a pobytových programů

 

Logo_footer   
     © 2014 Jan Hrdina | info@janhrdina.cz