Michaela Sklářová

Michaela Sklářová

+420 777 204 028

Životopis

Michaela Sklářová

nar. 1974. 

je autorkou a odborným garantem ŠKOLY PŘÍRODNÍ LÉČBY A ČCHI KUNG, zakladatelkou centra Světlo Slunce a autorkou výukových DVD a CD. Specializuje se na výuku čchi-kung, ozdravné pobyty v ČR i zahraničí, meditace, pravidelná cvičení pro veřejnost a individuální konstelace.

OSVČ od roku 2003.

Pracovní kariéra:

 • OSVČ od roku 2003- dosud: lektorská a poradenská činnost v oblasti  zdravého životního stylu a prevence zdraví – cvičení čchi-kung a jógy, relaxační a meditační techniky, skupinová a individuální terapie, přednášková a vzdělávací činnost; soukromá masážní praxe (Praha, Český Krumlov, České Budějovice); skupinové a individuální terapie.
 • Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov o.s.- spoluautorka projektu a manažerka vzdělávání v rámci projektu „Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky okresu Český Krumlov“ (projekt z ESF zaměřen na ženy, matky – ženy na MD a uchazečky o zaměstnání), 2007- 2008.
 • Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov, spolek, předsedkyně a jednatelka- příprava a realizace vzdělávacích a volnočasových aktivit, od roku 2007- dosud.
 • Zakladatelka čtyř center pro osobní rozvoj Světlo Slunce, od roku 2003- dosud, jehož hlavní působení je v Praze a Českém Krumlově.
 • Oděvnictví a návrhářství Německo, 1994- 2007; Rakousko- textilní výroba, 1993-94.

Další vzdělání:

 • Výcviky: Institut rodinných konstelací, Bhagat J. Zeilhofer – roční trénink rodinných konstelací, semináře Esence vztahů, Systémové konstelace a úvod do práce s traumatem, Tiché a aktivní meditace, Certifikát 2006- 2007.
 • Psychoterapie- nadstavbový výcvik rodinných konstelací- Dr.Wilfried Nelles, Zertifikat Eurasys, 2010
 • Jóga- Bihárská škola jógy pro učitele jógy (Bihar School of Yoga, NSR), Zertifikat 2004
 • Satyananda yoga praxe Dr. Elizabeth Lockhart- Německo, 2004-2005
 • Studium čínských cvičení čchi-kung s ruskými a čínskými učiteli pod osobním vedením od roku 2003: Taoistický Qigong s Mgr.Natalií Yadryshnikovou- RUS / INTERNATIONAL INSTITUTE OF CHI KUNG, Certifikáty 2003- 2013
 • Zhineng Qigong- učitel Wei Qi Feng, Čína, 2013 – dosud
 • Zhineng Qigong s Tillou van Opstal z Belgie, od roku 2013
 • Taichi Chose Luis Seera- Španělsko, 2004-2006
 • Taichi Čínský velmistr Chen Xiao Wang, 2003
 • Zhai Jun- Čínská mistryně, 2006- 2008
 • Aikido, kobudo a sebeobrana- ČR, 1998- 2006
 • Tibetské léčebné techniky Kum-nye s Matthias Steurich, M.A., klinický psycholog, Německo, 2000- 2005
 • Osho meditace Bhagat J.Zeilhofer, 2006-2008
 • Osmidenní meditační pobyt ve tmě- ČR, 2008
 • Energetická jóga- mistr Vadim, Rus, 2013
 • Vzdělávání v oblasti metodiky cvičení dětské jógy, 2004
 • Akademie sociálního umění a léčebné pedagogiky v Praze (půlroční kurz – divadlo, arteterapie aj.), 2006-2007
 • Vědomá sexualita, výcvik a asistence- John Hawken, 2010-2014
 • Zájmové masérské kurzy(shiatsu, tuina aj.)

Vzdělání:

 • ukončené střední s maturitou- SPŠ Textilní, obor oděvní návrhářství, 1988-92
 • Rekvalifikační kurz pro regenerační a sportovní masáže, Střední zdravotní škola Bílá vločka v Č.Budějovicích, 2003

Články a publikační činnost

 • časopis Regena
 • Sanoma media Praha
 • Výroba vlastních výukových CD a DVD, distribuce v ČR ve spolupráci s Maitrea a.s.

Praktické zkušenosti:

 • Psychoterapie, masáže a poradenství (soukromá praxe od r. 2003- dosud)
 • Vedení kurzů, workshopů a seminářů v oblasti jógy a čchi-kung, přednášková a vzdělávací činnost zaměřená na osobní rozvoj a zdravý životní styl (OSVČ od roku 2003): Rakousko- Neustift; Český Krumlov- Centrum Světlo Slunce, Kostelní 163; České Budějovice- Beseda, Na Sadech 18; Praha 1- Maitrea a.s., Týnská ulička 2; Praha 1- Karlovka, Karlova 25; Praha 8- Světlo Slunce, Křižíkova 67; Liberec- Centrum Poznání, Moskevská ul.; Zruč nad Sázavou- Kulturní dům; Plzeň- Centrum Štěstíčko, dále Prachatice, Trhové Sviny, Jihlava.
 • Spoluautorství, vedení projektu a manažerské dovednosti v oblasti vzdělávání „Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky okresu Český Krumlov“ (úspěšný projekt z ESF), 2007-2008.
 • Autorství pohybově vzdělávacího konceptu Škola přírodní léčby čchi kung- jóga MS.
 • Zkušenosti a vedení NO- Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov o.s, praxe od roku 2006 ve vedení, organizaci a spolupráci s dalšími subjekty.

Zájmy:

 • Zdravý životní styl, bojové sporty a vnitřní styly – taiči, čchi-kung, jóga, ekologie, ochrana životního prostředí, zdravá strava, komplexní péče o tělo a psychiku.
 • Alternativní medicína, otázky týkající se tématu zrození, umírání a smrti, mezilidské vztahy a komunikace, východní filozofie, kultivace sexuality.
 • Tanec, divadlo, umění, cestování, psychologie, meditace, cvičení, móda aj.

Jazykové znalosti:

 • Němčina, ruština, angličtina- hovorově

živnostenský list – IČO: 73480134

Praxe:

ŽL- Pořádání odborných kurzů, školení a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti, Masérské rekondiční a regenerační služby. Intenzivní praxe čchi-kung, jóga, taichi, vedení skupin ve věku 15 – 70 let profesně, regenerační programy s masážemi od roku 2003 v Rakousku, Německu, Itálii a ČR, poskytování individuálních lekcí.

Přednášková a vzdělávací činnost:

2003- 2008: Neustifft – Rakousko; Untergriesbach – NSR, Bratislava – Slovensko. 2003- dosud: Český Krumlov- Centrum Světlo Slunce, Kostelní 163; České Budějovice- Beseda, Na Sadech 18; dále města: Prachatice, Trhové Sviny, Jihlava; 2010- dosud: Praha 1- Maitrea a.s., Týnská ulička 2; Praha 1- Karlovka, Karlova 25; Praha 8- Světlo Slunce, Křižíkova 67; 2013- 2014: Liberec- Centrum Poznání, Moskevská ul.; Zruč nad Sázavou- Kulturní dům; Plzeň- Centrum Štěstíčko.

Články a redakční činnost – časopis Regena, Sanoma media.

Výroba vlastních výukových CD a DVD, distribuce v ČR ve spolupráci s Maitrea a.s. Od roku 2010 až dosud bylo vyškoleno více jak 40 instruktorů pohybově-relaxačního programu Čchi kung- Jóga MS pod názvem Škola přírodní léčby a Čchi Kung (orig. název Qigong, nebo-li čínská jóga), v Praze a Českém Krumlově, certifikované autorkou vzdělávacího konceptu Michaelou Sklářovou.


Osobně

„Od svého dětství se zajímám o to, co je mezi nebem a Zemí. Od dětství mne doprovází různé příhody, o kterých jsem neměla jako malá holka s kým mluvit. Věřím na osud a na to, že je nějaká síla, která nás řídí.Magicky mne přitahuje filosofie Východu,  věřím, že v našem životě neexistují náhody a mám ráda výzvy, které život přináší.

Od svých 20 ti let se intenzivně věnuji qigong (česky čchi-kung, čínská cvičení pro zdraví podobná taichi) a zkoumání různých stylů meditací, józe a alternativním směrům léčení. Zajímám se o tajemství krásy a mládí, vědomou sexualitu, o zdravý životní styl, bojová umění, cestování, poznávání nových zkušeností i radostí v každodenním životě.

Z důvodu nemoci v ranné dospělosti, která mne dost potrápila, jsem vyzkoušela různé metody, které regenerují tělo. Zažila jsem např. 8 denní pobyt ve tmě, 10ti denní hladovění, půsty a mnohé další techniky, které mi pomohly navrátit se k plnému zdraví a stavu harmonie.

Miluji přírodu, zvířata, kameny a není mi lhostejný osud naší planety ve smyslu jejího ničení a zabíjení zvířat pro naši lidskou potěchu. Proto iniciuji řadu zajímavých projektů a akcí pro veřejnost, školím instruktory a buduji místa pro lidi, kde se mohou prožitkově vzdělávat. Během své soukromé praxe jsem od roku 2003 poznala stovky lidí, kteří mne neskutečně obohatili a inspirovali.

Ať řízením osudu nebo svou vlastní vůlí, zažila jsem v životě mnoho situací a momentů, které mne neskutečně posunuly dál. Z původní profese módní návrhářky jsem se přes nemoc a rozvod dostala k práci s lidmi v oblasti zdraví a osobního rozvoje. Stále se rozvíjím, vzdělávám a setkávám s řadou zajímavých lidí. Dokonce jsem se vydala prozkoumat dráhu rozhlasového moderátora a moderátorky. To, jak obstojím, ještě nevím, ale těším se nejen na rozmanitost prožitků, setkání s novými lidmi, ale i na reakce posluchačů.

Ráda lidi inspiruji a motivuji. Pro někoho jsou krize v životě příčinou depresí a smutků, a pro jiného, jako pro mne, cestou k mnoha příležitostem a ohromnému vnitřnímu i vnějšímu bohatství, růstu a rozvoji. Miluji zkoumat a poznávat tajemství života v plné jeho šíři.

Celý život se vzděláváme v mnoha společností a vědou uznávaných oborech, za které získáváme tituly a diplomy. Často však tyto informace nikdy nevyužijeme. To, co bychom se měly učit se bohužel neučíme. Nerozumíme základnímu pilíři našeho života, který nese název jménem Já. Nerozumíme uživateli, který s námi tráví každou sekundu našeho života od prvního nádechu do posledního výdechu. Nerozumíme sami sobě a pak se divíme, když někdo nerozumí nám. Nechápeme hloubku a smysl lidské existence v celé jeho šíři, často se upínáme pouze na to, co si můžeme osahat nebo vědecky ověřit. Tak to ale úplně nefunguje. Všichni víme, že je nebe, ale zkuste si na něj sáhnout…

Věřím a zastávám názor, že člověk musí propojit tělo se svojí duši, že hmotu musí ovládnout duch, aby se tvořily smysluplné hodnoty a věci kolem nás. Díla, která po sobě zanechali naši předci obsahovaly oba tyto principy. A je úplně jedno zda jsem architektem, lékařem, malířem, hudebníkem, stavitelem, kosmonautem nebo rodičem.

Posláním a výzvou, zejména dnešní doby je opětovný návrat k vlastní přirozenosti, propojení ženského a mužského principu v nás. Protože to, co budeme žít uvnitř nás, se pak bude zákonitě manifestovat a zrcadlit všude kolem nás.

Při své práci pomáhám lidem navázat kontakt s vlastním tělem a duší. Umím velmi živě a intuitivně, jak individuálně, tak ve skupině, pracovat s lidským nitrem a emocemi, otevírat přístup k vyššímu vědomí a poznání sebe sama. Jsem vybavena velkou dávkou empatie a kreativity, což mi umožňuje vymýšlet stále nové projekty a s klidem reagovat na potřeby okamžiku teď a tady. Život mne baví žít a svým přístupem inspiruji ráda druhé.“

Těším se na setkání s Vámi!

Michaela Sklářová