O MNĚ

Michaela Diamond Sklářová

„Nikdy se nevzdávej a miluj vše, co k tobě přichází!“

„Mám hluboký respekt k životu a opravdový zájem na vytváření společnosti, která uznává smysluplné hodnoty, ctí přírodu a člověka jako celistvou bytost. Věřím, že jedinou investici, kterou nám nikdo nikdy nevezme, je investice do nás samých – vlastního zdraví, vzdělávání, osobního rozvoje a porozumění sobě a svému životu v plné šíři.

Věřím, že lidé se nejlépe učí skrze vlastní prožitky, které mohou uplatnit v běžném životě. Ve svých programech chci lidem ukázat úzkou propojenost mezi tělem, psychikou a myslí a umožnit jim získat takové prožitky, z nichž budou moci čerpat každý den a které je posunou vpřed na jejich cestě za poznáním.“

Za dobu mé více jak 20-ti leté praxe čchi-kung a jógy jsem měla tu čest poznat a spolupracovat s řadou zajímavých osobností a učitelů. Nejvíce mě ovlivnila Mgr. Natálie Jadryshniková z Ruska (INTERNATIONAL INSTITUTE OF CHI KUNG). V současné době se učím u balijského mistra Mangku Mastra jeho systém Yoga Bayu Surya (fyzická cvičení a práce s energií kosmu). Snažím se stále rozvíjet, pracovat na sobě a přijímat vše, co mi život nabízí.

Na základě svých mnohaletých zkušeností jsem vytvořila ojedinělý program pod názvem Živý čchi-kung,  Škola přírodní léčby, který je určený pro dospělé jako jediný tohoto druhu v celé České republice s akreditací MŠMT. Můžete se v něm seznámit s principy a tajemstvím tisíce let starých čínských umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kung, nazývaných také jako čínská jóga, základy tradiční čínské medicíny a dalšími metodami pro zachování zdraví a harmonie.

V rámci doprovodného programu můžete navštěvovat pravidelné lekce čchi-kung a energetické jógy Yoga Bayu Surya. Pravidelně pořádám ozdravné pobyty u nás i v zahraničí, víkendové kurzy a přednášky na různá témata či živé hudební meditace. Mohu vám také pomoci s řešením vašich potíží prostřednictvím individuálních i skupinových konstelací. Spolupracuji s řadou zajímavých lektorů a odborníků. Ve svých programech propojuji moderní způsoby života českých lidí, jejich mentalitu a potřeby s poznatky tradičních staročínských metod léčení, které pomáhají zlepšit osobní život, vztahy a zdraví.

Michaela Diamond Sklářová

Michaela Diamond Sklářová

ŽIVÝ ČCHI KUNG, ŠKOLA PŘÍRODNÍ LÉČBY
Je autorkou a odborným garantem „Živý čchi-kung“ škola přírodní léčby Michaely Sklářové. Specializuje se na vzdělávání budoucích lektorů a široké veřejnosti- žen a mužů. Ráda propojuje moderní způsoby života s učením tradic Východu za účelem kultivace sebe sama a života ve všech oblastech- zdraví, vztahy, práce, sexualita, osobní cesta- promítající se následně do rodiny a společnosti…

„Od roku 2003 jsem postupně otevírala kurzy jógy a čchikung v Rakousku, Německu a posléze i v Česku. Založila jsem v roce 2003 centrum Světlo Slunce. V rámci kurzů pravidelných cvičení čchi-kung nebo ozdravných pobytů mě navštívili již stovky lidí. Proškolila jsem více jak 40 účastníků v zájmovém víkendovém studiu Školy přírodní léčby a čchi-kung, jehož jsem zakladatelkou a garantem, a od roku 2014 školím budoucí lektory v akreditovaném studiu MŠMT, více. Jsem autorkou výukových DVD a CD, které jsem vydala ve spolupráci s Maitreou a.s.

Další informace:

LOGO_česká_škola_modrá1b

MOJE CESTA

Rádio Sázava, pořad Mezi nebem a zemí 79. MNZ 13.4.2015 - ČCHI-KUNG s Michaelou Sklářovou

„Od raného dětství se zajímám o to, co je mezi nebem a Zemí, věřím, že v našem životě neexistují náhody a mám ráda výzvy, které život přináší. Nikdy jsem však neměla nikoho, s kým bych vše mohla sdílet a ptát se. Kromě babičky nikdo v mé rodině nevěřil a stále nevěří. Občas jsem si připadla jiná až divná a často jsem se díky tomu uzavírala do svého vnitřního světa. Od dětství jsem byla také, kulantně řečeno, baculatá a ve svých 16-ti letech jsem to „dotáhla“ na 76 kg, při mé výšce 158 cm. Děti se mi smáli, že jsem tlustá a cikánka, protože jsem byla vždy lehko snědá. Tehdy jsem se k vůli tomu hodně trápila, připadala jsem si nehezká, stále jsem na sobě něco viděla, mé sebevědomí bylo na nule. Hodiny tělocviku pro mne byly za trest.

IMAG0078_MVe svých 20ti letech, kdy jsem odešla pracovat do zahraničí, jsem prodělala nemoc, která mne dost potrápila, proto jsem zkoušela různé metody, které by mě opět postavily na nohy. Zažila jsem např. 10ti denní hladovění, půsty, urinoterapii, tří měsíční očistnou kůru zdravé stravy společně s očistou střev a žaludku, později 8 denní pobyt ve tmě a mnohé další alternativní techniky léčení. V té době se mi poměrně jednoduchým způsobem podařilo zhubnout 12 kg a časem jsem se dostala na váhu 52 kg. Začala jsem se intenzivně věnovat cvičení, meditacím a zdravé stravě. Později, v mých 32 letech, kdy jsem se po více jak 10ti letém manželství rozváděla, přišly do mé cesty ještě konstelace, metoda, která pomáhá řešit témata rodinných a partnerských vztahů.

Tlačící ruce
Tlačící ruce

Ze všeho nejvíce mě však oslovila čínská cvičení čchi-kung, energetická jóga a tibetské meditační i jógové relaxační techniky, kterým se od té doby již 20 let intenzivně věnuji. S tím do mého života přišla i další témata, o která se zajímám – tajemství krásy a mládí, vědomá sexualita, zdravý životní styl, bojová umění aikido, cestování a poznávání nových zkušeností i radostí v každodenním životě. Stále se rozvíjím, vzdělávám a setkávám s řadou zajímavých lidí. Velkou inspirací je mi Bali, magická země Bohů, kde na každém kroku můžete zažít spiritualitu, která se promítá do každodennosti všech lidí a rodin.“

 • Česká Škola Čchi kung - Jóga MSOd roku 1994 jsem absolvovala množství výcviků, kurzů, seminářů, pobytů, které mě spolu s mými životními zkušenostmi velmi obohatily. Díky tomu mohu pomáhat lidem dosáhnout zdraví a harmonie, vědomě ovládat své tělo, emoce i mysl a navázat hluboký kontakt s vlastním tělem a duší.
 • V roce 2003 jsem založila první centrum Světlo Slunce a od téhož roku vedu kurzy čchi-kungu a relaxací pro širokou veřejnost, formou skupinové nebo individuální výuky či výukových  DVD a CD .
 • V letech 2007-2009 jsem se svojí kolegyní Lenkou Belcherovou úspěšně realizovala projektu z fondů ESF pod názvem Rekvalifikační kurzy pro ženy a matky z Č.Krumlova a okolí. Do dnešního dne také zastává funkci předsedkyně občanského Sdružení pro rodinu a děti – Český Krumlov, které pořádá řadu programů pro osobní rozvoj a zdraví.
 • V roce 2014 jsem založila projekt Škola přírodní léčby a čchi-kung, jehož jsem také odborným garantem, a který jako jediný svého druhu získal akreditaci MŠMT. Na tomto projektu spolupracuji s kolegy z oblasti tradiční čínské medicíny a čchi-kung (qi-gong). Stále také rozvíjím další spolupráci s kouči a manažery, více.
 • Vedu individuální nebo skupinové rodinné konstelace, jsem autorkou mnoha odborných článků, pořádám řadu ozdravných pobytů (také v zahraničí) a programů a se zaměřením na osobní rozvoj, vnitřní harmonii, zdraví a zdravý životní styl zejména v Praze, Českém Krumlově a Českých Budějovicích.

Michaela Sklářová
Michaela Sklářová

KURZY A VZDĚLÁNÍ:

 • Cvičitelka Satyananda jógy od roku 2004 (Zertifikat Bihar School of Yoga, NSR),
 • Masérka pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví od roku 2003 (Akreditováno MŠMT),
 • Psychoterapie– výcvik konstelací a pohybů duše (Zetifikat Bhagat J.Zeilhofer,SRN), nadstavbový výcvik rodinných konstelací od roku 2010 (Zertifikat Eurasys, NSR),
 • DSC_4089 štědále od r. 2013 vzdělávání v oblasti metodiky cvičení dětské jógy (Akreditováno MŠMT),
 • Zhineng Qigong (2012 mistr Wei Qi Feng, Čína),
 • Energetická jóga (2013 Vadim, Rusko) aj.
 • Yoga Bayu Surya (2015 balijský učitel Mangku Mastra
 • Vědomá sexualita (Tantrický výcvik základní a pokročilý + asistence- John Hawken / Anglie 2008- 2012, Život duše-Alan Lowen, 2012 a Vědomé BDSM + asistence-  ing. Jana Goetzová, 2013-14, Vztahy a sexualita- Andrew Barnes- Austrálie 2013)
 • Kurzy- délka praxe čchi-kung a jógy 12 let (zájmově 20 let), masáže a osobní rozvoj od roku 2000 po současnost:
 • Zhineng Qigong- učitel Wei Qi Feng, Čína, 2013
 • Zhineng Qigong s Tillou van Opstal z Belgie, 2013
 • Taichi Chose Luis Seera- Španělsko, 2004-2006
 • Taichi Čínský velmistr Chen Xiao Wang, 2003
 • Zhai Jun- Čínská mistryně, 2006- 2008
 • Aikido, kobudo a sebeobrana- ČR, 1998- 2006
 • Tibetské léčebné techniky Kum-nye s Matthias Steurich, M.A., klinický psycholog- SRN / http://www.kum-nye.de, 2000- 2005
 • Satyananda yoga praxe Dr. Elizabeth Lockhart- SRN, 2003
 • Osho meditace Bhagat J.Zeilhofer- SRN/ http://shangrila.sannyas-on.net
 • Osmidenní pobyt ve tmě ( ČR  2008)
 • Masérské kurzy a práce s tělem: reflexní terapie (manželé Patákyovi), schiatsu (Libor Rožnovják, 4 roky), baňkování, medová masáž (Vzdělávací studio Mgr.Jarmily Votrubové), tuina (institut tradiční čínské medicíny), thajské masáže (Pavel Kaplan), reiki- stupeň mistr
 • Kurzy osobní rozvoj: Loona danz akademie 2014 / Umění zemřít -Bhagat J.Zeilhofer- SRN/ Esence vztahu -Bhagat J.Zeilhofer- SRN/ Feng-Shui -Škola tvaru ing. Mojmír Mišun- ČR/ a České Feng Shui – Mgr.Irena Kovářová 2012-14/ Žena Venuše -Viramano Wermud- SRN.